HABERLER

PMS Makina olarak, sizleri MAKTEK Avrasya 2018 Fuarında 10. Holdeki 1022 no'lu standımızda ağırlamaktan mutluluk duyarız.

 

 

 

MAKTEK Fuarından bazı resimler için buraya tıklayın!

 

 

1889 yılında Almanya’nın Leipzig şehrinde ‘’Makina Fabrikası ve Buluşlar’’ adı ile kurulmuştur. Günümüzde "Pittler T & S GmbH" ismi ile 125 yıllık tecrübenin ve yetkinliğin verdiği deneyimle takım tezgahları alanında yüksek kalite de torna makinaları üretimine devam etmektedir.

Son birkaç yılda yapılan yoğun araştırma ve geliştirme çalışmaları sonucunda, Pittler T & S modern teknoloji ve teknik kapasitesini arttırarak dikey torna üretimine DVS Grup bünyesinde devam etmektedir.

Pittler, teknolojik yenilikleri ve müşteri odaklı üretim çözümleri ile çok geniş bir bilinirliğe sahiptir. ‘’Birim maliyet azaltma’’ temel fikrini benimseyip, dünyanın her yerine sağlanan binlerce tornanın tecrübesi ve know-how bilgisi ile, müşterilerin özel isteklerinin sistematik olarak analiz edilmesi ve teknolojik araştırma bulgularına dayaranak her türlü üretime özgü Pittler kendi çözümlerini sunabilmektedir.

Pittler Dikey Kendi Yüklemeli makine serisi PV SL kaba işler için olduğu kadar yüksek hassasiyet gerektiren işler için de kullanılabilmektedir. Yüksek complex makineler, sıradan torna işleri yerine yüksek hassasiyet, düşük tolerans ve complex işler için tasarlanmıştır. Böylece taşlama, freezeleme ve delme operasyonlarını makineye kolayca integer etme imkanı sağlanmış olur. Böylece birden çok operasyonu, tek bir makina da yönetmek, üretim açısından oldukça verimli bir hale gelmesi sağlanmış olur.

Bütün pittler PV SL modelleri, çoklu spindle versiyonu ile çalışmaya ve simültane çalışmaya uygun olarak tasarlanmıştır.

Pittler Dikey Serisi, PV serisi bir veya iki tane bağımsız spindle ve bir veya iki masa ile beraber çalışmaya uygun modular bir konsepte sahiptir. Opsiyonel olarak kullanılan doğal granit makine yatakları, yüzey kalitesini ve üretim toleranslarını optimize etmektedir.

Büyük parçalar, bir yada iki bağlama pozisyonuyla tamamiyle işlenebilmektedir; makine de ki kayan slaytlar ile birlikte parallel olarak  set-up süresinden zaman kazanımı sağlanabilmektedir.

Çok fonksiyonlu takım kafaları ile dikey tornayı, 5 eksen işleme merkezi haline çevirmek mümkündür. Böylece makina bütün tip parçaların işlenmesi için uygun hala gelebilmektedir.

Iki ana nokta ile Pittler T & S’in yeni teknolojilerini ayırt edebilirsiniz. Birincisi, ürün hattının büyük çaplı parçaları kapsayacak şekilde genişletilebilmesidir. 5.000 mm döndürme çapına ve 25 ton ağırlığa kadar olan parçaların işlenmesine uygunluğu Pittler’in avantajlarından ilkidir.

İkinci, makinaların esnekliğinin sürekli olarak genişletilebilmesidir. Modüllere gerekli olan, taşlama, freezeleme ve skiving prosesleri makinaya ilave edilebilemektedir. Büyük parçalar ve simetrik olmayan parçalar için böylece tekrardan bağlamaya gerek kalmadan, tek bağlamada bütün parçayı işleme imkanı Pittler’in avantajlarından ikincisidir.

  Lütfen ayrıntılı bilgi için PMS Makina'ya email gönderiniz!